CK Pharmaeduca Donovaly Apartments Apartmány Tribeč

Cestujúci s mimoriadnymi požiadavkami

cestujúci so zlomenými končatinami
Cestujúcim so zlomenou končatinou sa odporúča dostaviť sa na registráciu 2 hodiny pred odletom. Pokiaľ majú dolnú končatinu v dlahe, resp. driek a/alebo celú nohu v sadre, si musia zakúpiť celkovo tri miesta. Noha tak môže byť počas letu vyložená a zníži sa opuch. Jedno miesto je povolené iba pre cestujúcich, ktorí majú v sadre iba spodnú časť dolnej končatiny, t.j. iba predkolenie.

tehotné ženy
Tehotné ženy nie sú väčšinou považované za cestujúcich s mimoriadnymi potrebami až do 27. týždňa tehotenstva (vrátane) a môžu cestovať lietadlom bez potvrdenia od lekára. Pri cestovaní medzi 28-35. týždňom (vrátane) je potrebné potvrdenie od lekára o spôsobilosti cestovať lietadlom s uvedením počtu týždňov tehotenstva. Tehotné ženy v 36. týždni a neskôr už nemôžu letecky cestovať a je preto potrebné absolvovať spiatočný let do 35. týždňa tehotenstva.

deti do dvoch rokov
Deti, ktoré ešte nedosiahli vek 2 roky v deň letu, môžu cestovať iba v sprievode dospelej osoby. Dieťa do dvoch rokov nesmie sedieť na samostatnom sedadle a nesmie cestovať v rozsahu 14 dní po narodení.

maloletá osoba bez sprievodu
Letecké spoločnosti spravidla neumožňujú cestovať deťom bez sprievodu dospelej osoby. Deti bez sprievodu dospelej osoby musia byť staršie ako 14 rokov. Deti mladšie ako 14 rokov môžu cestovať v sprievode osoby staršej ako 16 rokov, ktorá za dieťa prevezme zodpovednosť.

Doprava lietadlom

Napíšte nám

Meno a priezvisko * Firma Telefón * E-mail *

Počasie (In-počasie-sk)

Created by © 2011 - 2019 WebCreative.info All rights reserved.